12 Kasım: Afet Eğitimi Hazırlık Günü
12 Kasım: Afet Eğitimi Hazırlık Günü
21 Kasım 2017 Salı - 10:42
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
12-kasim-afet-egitimi-hazirlik-gunu

Afet, bireylerin fiziksel, sosyal-ekonomik kayıplara uğramasına neden olan, yaşamını ve faaliyetlerini kesintiye uğratan, yaşamı olumsuz etkileyen doğal, teknolojik ya da insan kökenli olaylardır.

Doğal afetlerin etkisini azaltmak, kayıpları en aza indirebilmek, toplumun her ferdinin ve her kesimin bilinçli, etkin katılımı ile iyi bir eğitim alması ile mümkündür. Afetle gelen fiziksel, sosyal-ekonomik kayıpların en aza indirilebilmek, etkilerini en kısa sürede düzeltebilmek, afetten etkilenenleri emniyetli ve iyi planlanmış teknik olarak geliştirilmiş dayanıklı bir yaşam alanı oluşturabilmek gerekir. Bu nedenle; halkın afet bilincini geliştirebilmek amacıyla 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü çerçevesinde çeşitli eğitim programları ve çalışmalar düzenlenmektedir.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.