26 Eylül: Dünya Doğum Kontrol Günü
26 Eylül: Dünya Doğum Kontrol Günü
10 Ekim 2017 Salı - 09:54
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
26-eylul-dunya-dogum-kontrol-gunu

Sivil toplum kuruluşlarını harekete geçmesiyle üzerine 24 Eylül Berlin'de gerçekleştirilen bir toplantıyla 26 Eylül Dünya Korunma Günü olarak ilan edildi.

Dünya doğum kontrol günü, doğum kontrolü hakkında farkındalık yaratarak, genç insanların cinsel ve üreme sağlığı hakkındaki kararlarını bilinçlendirmek ve 13-19 yaş arasındaki gençleri, güvendikleri insanlar ile konuşmaya teşvik etmek, böylelikle ileriki yıllarda planlanmamış bir gebelikten veya cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunacak bilgiye sahip olmaları amaçlanmaktadır.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.