Dünya Kalp Günü’nde kalp sağlığı bilinci
Dünya Kalp Günü’nde kalp sağlığı bilinci
29 Eylül 2017 Cuma - 10:34
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
dunya-kalp-gununde-kalp-sagligi-bilinci

24 Eylül 2000 tarihinden itibaren her yıl kutlanan Dünya Kalp Günü, kalp hastalıkları ve inmenin başlıca ölüm nedeni olduğuna ilişkin kamuoyunu bilgilendirmek için düzenleniyor.

Kalp ve damar hastalıkları tüm dünyada en önde gelen ölüm sebebi olmaya devam ediyor. Öyle ki her 40 saniyede 1 kişi kalp ve damar hastalıklarından hayatını kaybediyor. Dünya Kalp Günü ile tüm dünyada, kalp ve damar hastalıklarının neden olduğu ölümlerin risk faktörlerinin yüzde 80'inin önlenebileceği hakkında bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor.

DÜZENLİ SAĞLIK KONTROLLERİ ÖNEMLİ
Kalp sağlığında en önemli adım bilinçli bir yaşam sürdürmek. Çünkü uzmanlar kalp hastalıklarının en önemli sebebi olarak olarak kötü yaşam koşullarını görüyor. Sağlıklı beslenme, spor ile desteklenmiş aktif bir hayat, sigara ve alkol tüketiminden uzak kalmak ise kalp ve damar hastalıkları riskini yüksek oranda düşürüyor. Bu bilinç doğrultusunda günlük hayatını şekillendiren hastaları uzun ve sağlıklı bir ömür bekliyor. Bunun yanı sıra doktorlar beden kitle indeksi ve şeker, tansiyon gibi sağlık değerlerinin de kontrol altında tutulmasının önemini vurguluyor.

Etiketler : dünyakalpgünü,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.