Ev yapımı yiyecekler kalp sağlığını koruyor
Ev yapımı yiyecekler kalp sağlığını koruyor
29 Eylül 2017 Cuma - 10:14
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
ev-yapimi-yiyecekler-kalp-sagligini-koruyor

Dünya Kalp Federasyonu'yla birlikte çalışmalar yürüten Philips, kalp hastalıkları ve bunlara bağlı riskler hakkında farkındalığı artırmak için Dünya Kalp Günü'nde, insanları harekete geçmeye davet ediyor.

Dünya Kalp Federasyonu'yla birlikte çalışmalar yürüten Philips, kalp hastalıkları ve bunlara bağlı riskler hakkında farkındalığı artırmak için Dünya Kalp Günü'nde, insanları harekete geçmeye davet ediyor. Kalp hastalıklarının en önemli sebeplerini oluşturan yanlış beslenme alışkanlıkları, yüksek tansiyon, yüksek kan şekeri ve obeziteye karşı mücadelede Philips Mutfak Aletleri sağlıklı beslenmeyi kolaylaştırarak en önemli yardımcılar oluyor. Dünyada 30-70 yaş arası her on kişiden birinin kalp hastalıkları nedeniyle yaşamı son bulurken Türkiye'de yılda yaşanan 300 bin kalp krizi vakasının 125 bini ölümle sonuçlanıyor. Bunun sebepleri arasında yüksek kalorili gıdalar, yağ, şeker ve tuz tüketimine dayanan yaşam tarzı yer alıyor. İnsanların yüzde 80'i günlük olarak tüketmeleri önerilen meyve ve sebze miktarını tüketmiyor. Oysaki günlük hayat içerisinde yapılan küçük değişikliklerin kalp sağlığı riskini azaltacağı ifade ediliyor.  Başkanı Profesör David Wood konuyla ilgili şöyle konuştu: "İnsanların daha uzun, daha iyi ve kalp dostu bir yaşam sürdürebilmeleri için tütün kullanımını bırakmaları, sağlıklı beslenmeleri ve fiziksel olarak aktif olmaları gerekiyor. Kalp hastalığı ve felç riskini azaltmak için beslenme alışkanlıklarımızda, kullanılan yağ miktarını azaltıp öğünlerdeki meyve ve sebze tüketimini artırmalı; işlenmiş, ambalajlı ve şekerli yiyecek içecek miktarını kısıtlamalıyız."

Etiketler : kalpsağlığını,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.